جراحی زیبایی بازو | روش جراحی، اقدامات پس از جراحی بازو

بسیاری از افراد، از عدم تناسب وزن و چاقی مفرط رنج می‌برند و در آرزوی کاهش وزن هستند. برخی از آن‌ها حتی با وجود تجربه کردن رژیم های غذایی گوناگون کاهش وزنی نداشته اند. ممکن است قسمتی از بدن شخص خیلی بزرگتر از قسمت دیگر آن باشد و تناسب ظاهری نداشته باشد. به طور مثال برای کوچک کردن بازوها و تعادل آن با دیگر قسمت‌های بدن نیاز به جراحی زیبایی بازو است. در این مقاله به جراحی زیبایی بازو ، روش جراحی زیبایی بازو و اقدامات پس از جراحی می‌پردازیم.

جراحی زیبایی بازو

جراحی بازو یک نوع عمل زیبایی به حساب می‌آید که با حفظ ظاهر زیبای آن چربی و پوست اضافی بازو که به سمت پایین کشیده شده است آن را با حذف یا کاهش می‌دهند. متقاضیان این نوع جراحی شامل دو گروه می‌باشند، عده‌ای که به علت ژنتیکی یا ارثی از بزرگی بیش از حد بازو خود ناراحت هستند و عده‌ی دیگر کسانی هستند که به دلیل نوسانات وزن و چاقی دچار افتادگی در بازوها و شدند. از آن‌جایی که این مشکل از طریق ورزش بر طرف نمی‌گردد، جز درمان‌ پزشکی چاره‌ای وجود ندارد. با توجه به میزان افتادگی و بافت اضافی‌ پوست، برش جراحی زیبایی بازو در زیر بغل یا خط عمودی زیر بازو ایجاد می‌شود.

روش جراحی زیبایی و لیفت بازو

جراحی زیبایی بازو تقریبا دو ساعت به طول می‌انجامد که  شامل مراحل زیر می‌باشد

 مرحله اول _بی‌هوشی: متخصص بی‌هوشی با توجه به شرایط هر فردی تصمیم به انتخاب نوع بی‌هوشی می‌گیرد؛ برای راحتی بیمار حین جراحی داروهای کنترل درد بی‌حسی یا بی‌هوشی به صورت وریدی یا استنشاقی تجویزمی‌گردد.

 مرحله دوم _برش: برش در داخل بازو و یا پشت بازو ایجاد می‌شود و بسته به اولویت جراح ممکن است از زیر بغل تا بالای آرنج امتداد یابد. جراح درحین عمل زیبایی بازو با توجه به طول برش،مقدار محل پوست و چربی اضافی، جراحی لیفت بازو به درباره‌ی نوع آن تصمیم می‌گیرد. چربی اضافه به طور مستقیم یا با استفاده از لیپوساکشن خارج شود. با در نظر گرفتن شرایط خاص ممکن است میزان برش محدودتر شود؛

مرحله سوم _بسته شدن برش: برش‌های ایجاد شده توسط بخیه‌های قابل جذب و یا بخیه‌هایی که ظرف یک تا دو هفته بعد از جراحی کشیده می‌شوند، بسته خواهد شد.

اقدامات پس از جراحی زیبایی بازو

بعد از عمل جراحی زیبایی بازو، در دوره بهبودی محل جراحی را به منظور جلوگیری از تورم با باند به طور منظم پانسمان نموده و با نوار کشسانی محکم بسته شود. به طور موقت ممکن است لوله نازک و کوچکی زیر پوست قرار داده شود که خون (خون آبه)  یا مایع اضافه تخلیه گردد. همچنین می‌توان با کمک دستورالعمل‌هایی که توسط پزشک در دوران نقاهت جراحی ارائه شده دوران نقاهت را به سلامت سپری کرد. به کمک یک بالش دست‌ها بالاتر از سطح بدن نگه‌ داشته و در حالت استراحت خوابیده می‌شود. همچنین اجسام سنگین توسط دست‌ها تا زمان بهبودی کامل نباید حمل شوند. در هفته اول پس از عمل، امکان استفاده از مسکن‌های ضد درد تجویز شده وجود دارد. بعد از گذشت یک هفته برای کشیدن بخیه‌های غیر قابل جذب به باید پزشک جراح مراجعه شود.

زمان بهبودی پس از جراحی زیبایی بازو

پس یک هفته استراحت زندگی به روال عادی بر می‌گردد. یک ماه پس از جراحی، فعالیت ورزشی خود را با احتیاط و نظر پزشک می‌توانید آغاز کنید. با مقایسه عکس‌های قبل و بعد از عمل، نتایج جراحی زیبایی بازو بلافاصله قابل تشخیص می‌باشد. تورم و کبودی ممکن است ظاهر بازو را دلخراش کند ولی به مرور در طی دو هفته بهبود می‌یابد. باتوجه به این که جای برش‌ جراحی  زیر بازو و دست‌ها کنار بدن قرار دارند ظاهر آزار دهنده‌ای ندارد. پس از این افراد با اعتماد به نفس و رضایت بیشتری در جمع حاضر خواهند.

با وجود این‌که در بیشتر موارد نتایج مطلوب بیمار است، ولی در برخی موارد نیاز به جراحی ترمیمی و اصلاح نیز وجود دارد. اگر فرد پایداری وزن و تناسب اندام خود حفظ کند نتایج حاصل از عمل جراحی لیفت بازو طولانی مدت خواهد بود. با بالا رفتن سن از استحکام بافتی بازو کاسته می‌شود و این موضوع کاملا طبیعی می‌باشد اما در بسیاری از موارد بهبودی تقریبا دائمی می‌باشد. برای کسب بیشترین موفقیت بعد از عمل جراحی اجرای دستورالعمل‌های پزشک ضروری می‌باشد.

عوارض جراحی زیبایی بازو

انتخاب کردن  جراحی و لاغر کردن بازو بسیار شخصی می‌باشد، هر فردی قبل از اقدام به هر نوع جراحی باید خطرات و عوارض آن را نظر بگیرد، سپس تصمیم به انجام آن بگیرد. خطرات عمل جراحی زیبایی بازو عبارتند از :

 • خطرات بی‌هوشی
 • خون‌ریزی
 • عفونت
 • تأخیر بهبود زخم
 • زخم ناخوشایند
 • تجمع مایع یا خون (خون آبه) در زیر پوست
 • آسیب به ساختارهای  اعصاب، رگ‌های خونی و عضلات
 • مرگ بافت چربی زیر پوست
 • بی‌حسی و یا سایر تغییرات در احساس پوست
 • درد مداوم
 • تورم دست
 • سوزش، قرمزی و ترشحات چرکی بخیه

شما عزیزان می توانید جهت استعلام قیمت اجاره دستگاه هایفوتراپی ،مشاوره و کسب هر گونه اطلاعات با شماره تلفن ۰۹۹۰۵۶۲۷۸۶۲ تماس بگیرید.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *