جراجی زیبایی گردن | انواع جراحی گردن ، لیفت گردن ، عوارض جراحی گردن

اگر پوست گردن شما انعطاف پذیری و ظاهر طبیعی خود را از دست داده و یا در قسمت گردن دچار افتادگی و تجمع چربی شده است، راه حل‌های متعددی برای رفع این مشکلات وجود دارد که می‌توانید یکی از این روش‌ها را انتخاب نمایید. یکی از این روش‌های موثر، جراحی زیبایی گردن می‌باشد که در این مقاله به جراحی زیبایی گردن ، انواع جراحی گردن ، لیفت گردن و عوارض جراحی گردن خواهیم پرداخت.

جراحی زیبایی گردن

یکی از روش های زیبایی صورت، جراحی زیبایی گردن است. هر چند قبل از جراحی گردن  بهتر است، همه موارد را در نظر گرفته و اطلاعات کافی در مورد این جراحی را به دست آورید. در واقع می‌توان گفت که این جراحی روشی ایمن بوده و از حداقل عوارض برخوردار است. فرم درست گردن باعث ایجاد ظاهری قوی، صاف و ظریف تر جلوه دادن چانه می‌شود، این روش بدون ایجاد هیچ تغییری در قسمتهای دیگر صورت انجام شده و موجب ترمیم گردن چاق و از بین بردن چین و چروک می‌گردد. علاوه بر شکل گیری و صاف شدن گردن، به طور قابل توجهی در جوان‌سازی صورت موثر است. اصلاح فرم گردن باعث بازگشت تعادل صورت نیز می‌شود.

انواع جراحی زیبایی گردن

جراحی زیبایی گردن به روش‌های متعددی انجام می‌شود که عبارتند از:

لیپوساکشن گردن

به طور معمول در این روش، چربی‌های اضافه و اشباع شده از گردن حذف میگردند.

کشیدن پوست گردن

در این روش با توجه به شرایط بیمار، پوست گردن با روش‌های مختلفی کشیده می‌شود.

پلاتیسماپلاستی

معمولا در این روش از جراحی زیبایی گردن، خط و خطوط، چین و چروک روی گردن اصلاح شده و موجب سفت‌تر شدن پوست گردن می‌شود.

سرویکوپلاستی

این روش، موجب استحکام بافت اصلی گردن شده و پوست اضافی آن نیز حذف می‌گردد.

لیفت گردن و روش انجام آن

لیفت گردن موثرترین روش، برای داشتن گردنی صاف و ظریف تا قسمت چانه می‌باشد. داشتن گردنی زیبا موجب زیباسازی چهره شده و همچنین سلامتی و شادابی را به همراه دارد. جراحان بسیاری در مراکزجراحی زیبایی پلاستیک هستند که از روش‌های لیفت گردن و تکنیک‌های به روز برای آقایان و بانوان استفاده می‌کنند. با روش لیفت گردن، به طور معمول پوست گردن کشیده شده و اضافی آن حذف می‌گردد. لیفت‌گردن به دلایل مختلفی انجام می‌شوند که عبارتند از:

 • چربی اضافی و بیش از حد در ناحیه گردن
 • ذخیره بیش از حد چربی در ناحیه‌ی زیر چانه
 • عواملی چون وراثت، شرایط زندگی و استرس موجب نامناسب بودن شکل ظاهری گردن می‌شود
 • برخی از مردم  در ناحیه پوست گردن، چانه و اطراف آن چین و چروک‌هایی دارند که لیفت گردن به رفع این مشکلات بسیار کمک می‌کند.
 • به طور کلی در بیشتر موارد روش‌های جوا‌ن سازی پلاتیسما پلاستی، در رفع مشکل خطوط ظاهری روی گردن بسیار کاربردی می‌باشد.

روش انجام لیفت زیبایی گردن

فرآیند و روش جوان‌سازی گردن، تقریبا یک روش سریع می‌باشد. این جراحی، به صورت سرپایی صورت گرفته و با استفاده از بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و همچنین چندین بار قابل تکرار می‌باشد. در این روش، در قسمت پشت گوش برش ایجاد شده و از طریق این برش‌ها عضلات گردن و بافت‌های اصلی محکم می‌شوند.

عوارض جراحی زیبایی گردن

معمولا جراحی‌های زیبایی با عوارض‌هایی همراه بوده که عمل جراحی‌گردن نیز از این قائده مستثنی نیست. افراد با توجه به تحقیق و مطالعه عوارض جراحی گردن، باید تصمیم بگیرند که آیا تمایل به انجام جراحی را دارند یا خیر. هر چند قبل از انجام جراحی، بیمار پس از مطالعه و در نظر گرفتن عوارض احتمالی، فرم رضایت‌ ‌نامه را امضا می‌کند.

عوارض احتمالی جراحی زیبایی‌ گردن

 • آسیب دیدن عصب لب پایین
 • خون‌ریزی در زیر پوست
 • بهبودی در طولانی مدت
 • احساس تنگی  در قسمت گردن، این مشکل در اثر عمل‌جراحی مکرر در گردن ایجاد شود
 • درد در قسمت گردن که بر اثر سوزش محل برش ایجاد می شود
 • ترومبوز ورید
 • عدم تقارن

 

شما عزیزان می توانید جهت استعلام قیمت اجاره دستگاه هایفوتراپی ،مشاوره و کسب هر گونه اطلاعات با شماره تلفن ۰۹۹۰۵۶۲۷۸۶۲ تماس بگیرید.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *