یکی از جراحی های زیبایی صورت، جراحی غبغب است. این جراحی مزایای بسیاری دارد که تاثیر آن در زیبایی بسیار است. روش جراحی و غیرجراحی از انواع روش های این درمان است. هزینه این جراحی با توجه به نظر پزشک متفاوت است.

بعضی از افراد به دلیل به چاقی یا زمینه ارثی از داشتن غبغب رنج می برند. چرا که غبغب در زیبایی ظاهری صورت تاثیر می گذارد. برای از بین بردن غبغب جراحی غبغب توصیه می شود . انواع روش های جراحی غبغب به دو دوسته جراحی و غیر جراحی تقسیم می شود. در این مقاله اطلاعاتی در خصوص مزایای جراحی غبغب و هزینه جراحی غبغب در اختیار شما قرار می گیرد.

جراحی غبغب صورت

با افزایش سن، پوست زیر گردن و گلو افتاده و شل می شود. با جراحی برداشتن غبغب می توان ظاهر صورت را جوان تر کرد. چین و چروک های گردن و زیر صورت را در این جراحی می توان از بین برد.

یکی از جراحی های زیبایی صورت، جراحی غبغب است. این جراحی مزایای بسیاری دارد که تاثیر آن در زیبایی بسیار است. روش جراحی و غیرجراحی از انواع روش های این درمان است. هزینه این جراحی با توجه به نظر پزشک متفاوت است.

این درمان برای چه افرادی مناسب است؟

بهترین افراد در جراحی غبغب کسانی هستند که نشانه پیری در صورت و گردن آن ها دیده می شود و پوست آن‌ها کشسانی کافی برای این جراحی را دارد.

جراح در این روش برش های کوچک یا مخفی را در بافت زیرین پوست ایجاد می کند. سپس چربی‌های اضافه را بر می دارد که باعث سفت شدن پوست می شود.

افرادی که می خواهند هم غبغب خود را از بین ببرند و هم گونه های خود را بالا ببرند “جراحی لیفت صورت استاندارد” بسیار مناسب است. در این روش باید برش‌هایی در امتداد خط مو و نزدیک به گوش ایجاد شود . هزینه این جراحی با توجه با انتخاب روش درمانی متفاوت است.

مزایای جراحی غبغب

یکی از مزایای بسیار مهم جراحی غبغب ظاهری زیباتر است.

از دیگر مزایای جراحی غبغب به موارد زیر می توان اشاره کرد:

 • جراحی غبغب راحت و بدون درد است.
 • نتایج آنی و بلند مدت دارد.
 • باعث جوان سازی پوست می شود.
 • باعث محکم و کشیده شدن پوست می شود.
 • تایید شده به لحاظ بالینی است.
 • موجب بهتر شدن اکسیپژن رسانی به پوست می شود.

انواع روش های جراحی غبغب

برداشتن غبغب با دو روش جراحی و غیر جراحی انجام می شود. انتخاب یکی از انواع روش های جراحی توسط پزشک انجام می شود.

روش های جراحی:

 • لیفت قسمت پایینی صورت: این روش درمانی، برای از بین بردن چین و چروک و سفت کردن کردن پوست های افتاده و شل بسیار مناسب است. در برداشتن غبغب ساختارهای زیر گردن و فک که به دلیل پیر شدن چروک شده است، سفت می شود. در این جراحی چربی زیر گردن و فک برداشته می شود.
 • لیفت صورت S شکل: در این روش یک برش S مانند جلوی گوش فرد ایجاد می شود. لیفت  “S شکل” پوست را هموار و سفت می کند. سپس پوست اضافه برداشته می شود. این روش برای کسانی که رنج سنی ۳۰ تا ۵۰ دارند مناسب است و با بی حسی موضعی انجام می شود.
 • لیفت صورت SMAS: برشی که در این روش ایجاد می شود از روش قبلی بلند تر است. برش ایجاد شده از شقیقه آغاز می شود و تا دور گوش ادامه دارد. برای اینکه جای زخم دیده نشود، برش هایی در خط مو یا چین های طبیعی صورت داده می شود.
 • لیپوساکشن: در این روش با حداقل تهاجم می توان غبغب را از بین برد. ساکشن کردن چربی های اضافه فک و گردن را از بین می برد. در لیپوساکشن از بی حسی موضعی استفاده می شود. این کار توسط لوله ای به نام کانول انجام می شود.
 • لیپوماتیک: روشی برای از بین بردن چربی است که تکمیل کننده لیپوساکشن می باشد. در این روش چربی های اضافه و مقاوم تخلیه می شوند. این جراحی نسبت به جراحی های بالا، ارجحیت بیشتری دارد.

روش غیر جراحی

در این مقاله بعضی از بهترین روش های از بین بردن غبغب بدون جراحی بررسی می شود و در اختیار شما قرار می گیرد.

با استفاده از فیلر:

بهترین روش برای پوست های شل و افتاده، تزریق به وسیله فیلر است. این یک روش غیر تهاجمی برای پوست است. در این روش به پوست حجم داده می شود و خطوط فک دوباره شکل می گیرد که باعث از بین رفتن غبغب می شود.

فیلر یک روش موقتی است. از بین بهترین فیلر ها به Radisse و Sculptra,می توان اشاره کرد.

هایفوتراپی:

از بهترین روش های از بین بردن غبغب که دوران بهبودی کوتاهی دارد به هایفوتراپی می توان اشاره کرد.

بافت های زیرین پوست به علت عبور کردن اشعه متلاشی می شوند که در نتیجه باعث سفت شدن عضلات می شود. در این روش پوست شروع به کلاژن سازی مجدد می کند.

مزوتراپی:

دراین روش چندین تزریق ساده و موضعی در محل غبغب صورت می گیرد. در مزوتراپی، روشی که چربی ها را از بین می برد را لیپولیز می نامند.

این درمان یک روش بدون درد است. نتیجه این درمان سه هفته بعد از مزوتراپی قابل مشاهده است. این درمان طی چندین جلسه که با فاصله چهار تا شش هفته ای است انجام می شود.

اولتراسوند کویتیشن:

این روش از ایمن ترین روش ها برای از بین بردن غبغب است. در کویتیشن طول موج به سرعت افزایش پیدا می کند و دیواره غشا سلولی را منقبض می کند. سپس تعدادی حباب درون سلول ایجاد می شود که دیواره سلولی را منفجر می کند.

این روش در برداشتن غبغب فقط برای از بین بردن سلول های چربی است و هیچ آسیبی به بافت بدن نمی زند.

رادیوفرکانسی:

در این روش از تابش انرژی استفاده می شود. هنگامی که سلول های چربی گرما را دریافت می کنند طی فرآیندی به نام آپوپیتوز از بین می‌روند. این مواد در کبد فراوری می شوند و به صورت ادرار از بدن دفع می شوند.

به دلیل دفع شدن چربی، تاثیر این درمان دائمی می باشد. نتیجه این درمان را دو هفته بعد از درمان می توانید مشاهده کنید.

کیبلا:

کیبلا ماده جذب کننده چربی است که به صورت طبیعی در بدن وجود دارد. با تزریق این ماده به بدن، مواد زائد از بدن دفع می شود. سلول‌های چربی، مانند قبل ذخیره یا انباشته نمی شوند. متخصص این ماده را با سوزن های بسیار ظریفی زیر چانه تزریق می کند. در این درمان از بی حسی استفاده می شود. این درمان ممکن است ۱۵ تا ۲۰ جلسه طول بکشد.

هزینه جراحی غبغب

همان طور که گفته شد، برداشتن غبغب به دو روش جراحی و غیر حراحی انجام می شود. هزینه جراحی غبغب در هر دو روش با توجه به تعداد جلسات و نوع دستگاهی که استفاده می شود، متفاوت است.

ما را در پیج رسمی اینستاگرام زیر دنبال کنید:

اینستاگرام

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *