تزریق ژل لب - نحوه تزریق ، عوارض و هزینه آن

لب یکی از مهم‌ترین عضوهای تاثیرگذار در زیبایی صورت می‌باشد. با بالارفتن سن حجم ظاهری لب کم می‌شود، ارتفاع آن کاهش یافته و در نتیجه موجب افتادگی آن خواهد شد. تزریق ژل لب سبب فرم دهی مجدد و برجسته شدن لب می‌گردد. لب پایین به طور طبیعی حجیم تر از لب بالا می‌باشد و همچنین گوشه‌های چپ و راست لب‌ها شبیه و متقارن هستند. تزریق ژل سبب می‌شود که حاشیه‌ی لب برجسته و حجیم شده و زیبایی صورت و لب‌ها چند برابر شود. در این مقاله به نحوه تزریق ژل ، مراقبت های بعد از آن، عوارض و هزینه تزریق خواهیم پرداخت.

نحوه تزریق کردن ژل لب

نحوه تزریق ژل لب باید به گونه‌ای باشد که خطر کمتری را به همراه داشته باشد. انتخاب پزشک مستلزم دقت بسیار زیاد می‌باشد؛ پزشک مربوطه باید از ساختار پوست و اجزای صورت بیمار شناخت کافی داشته و به تکنیک‌ها، مقدار تزریق و محل قرار دادن مواد در لایه‌های دقیق پوست اشراف داشته باشد.

 میزان ژل تزریق شده به عمق چین و چروک بیمار و نتیجه‌ی دلخواه فرد بستگی دارد. ترکیب هیالورونیک اسید به دلیل جذب آب زیاد در اطرافش سبب افزایش حجم می‌شود که این امر نیاز به ژل کمتر برای ترمیم چین و فرورفتگی‌ها دارد.

قبل از شروع به کار، محل مورد نظر را با الکل تمیز کرده و با محلول بی حسی، بی حس می‌کنند. در مرحله‌ی بعد به کمک سرنگ مخصوص و سوزن، زاویه را تنظیم کرده و میزان دقیق دارو به ناحیه‌های متعدد در صورت و  لب‌ها تزریق می‌شوند.

نکات مهم و ضروری تزریق ژل لب

  • متاسفانه ورود افراد سودجو و بدون تجربه در این تخصص سبب نارضایتی‌هایی شده است از این رو انتخاب پزشک متخصص این حوزه، نیازمند دقت فراوان است.
  • معاینه تخصصی قبل از تزریق هر گونه ژلی برای رفع مشکلات الزامی می‌باشد.
  • طبیعی بودن فرم لب نکته‌ای بسیار ضروری می‌باشد. تزریق باید به گونه‌ای باشد که میمیک و داینامیک لب حالت اولیه‌ی خود را حفظ کند.
  • با توجه به اصل زیباشناسی صورت، لب بالا بیست درصد از لب پایین عقب‌تر و کوچک‌تر است.
  • بهترین ژل از لحاظ کیفیت و حجم، هیالورونیک اسید می‌باشد، البته در انتخاب نوع برند نیز بسیار باید دقت کرد.
  • میزان تزریق ژل لب و خطوط لب، بر حسب نیاز بیمار و میزان هزینه ی ژل مصرفی لحاظ می‌شود.

مراقبت های پس از تزریق ژل لب

پس از تزریق ژل لب، خون رسانی در آن ناحیه افزایش می یابد در نتیجه احتمال خون مردگی وجود دارد، برای جلوگیری از این موضوع، چند روز قبل از تزریق ژل در محل مورد نظر از کمپرسر یخ استفاده شود و همچنین از ویتامین ای، ناپروکسن، آسپرین و ضدانعقاد خون استفاده نشود. بی حسی به مدت ۴۵ دقیقه ادامه دارد، در نتیجه در این بازه زمانی از خوردن و آشامیدن پرهیز گردد. بعد از تزریق، از ورزش‌های سنگین، قرار گرفتن در هوای گرم و مصرف نوشیدن‌های الکلی خودداری نمایید.

عوارض و هزینه تزریق ژل لب 

  • کبودی: کبود شدن امری ژنتیکی و بسیار طبیعی می‌باشد، ممکن است در برخی از افراد شدت آن زیاد و در برخی دیگر کم باشد و همچنین استعمال دخانیات و داروهای تشدید انعقاد خون، مانند آسپرین مقدار کبودی را افزایش می‌دهد. ممکن است این کبودی‌ها ۲-۱۰ روز ادامه یابد.
  • قرمز شدن: قرمز شدن لب در هر بیمار بین ۱۲ تا ۲۴ ساعت متفاوت بوده و ازبین می‌رود.
  • تورم: به دلیل حساس و نازک بودن پوست لب، قرمز و متورم شدن ناحیه‌ی تزریق شده کاملا طبیعی بوده و درهر بیمار متفاوت می‌باشد.

هزینه های بزرگ کردن با چربی و ژل، بسته به انتخاب ناحیه‌های مورد نظر متفاوت است. برندهای آمریکایی در رده‌ی بالای قیمت، اروپایی متوسط و کره‌ای و چینی در رده‌های پایین قیمت قرار دارند.

جهت اجاره دستگاه هایفوتراپی با قیمت مناسب به سایت هایفو مراجعه فرمایید، ما را در پیج رسمی اینستاگرام زیر دنبال کنید:

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *