بوتاکس مو | تاثیرات بوتاکس‌ مو ، مراقبت بعد از آن ، مزایا و معایب مو ، مراقبت بعد از آنکس‌ مو ، مراقبت بعد از آن مراقبت بعد از آن

مو تاثیر فوق العاده ای در زیبایی چهره شما دارد. برای داشتن موهای سالم و درخشان تنها شستشوی موها کافی نمی‌باشد. بوتاکس‌مو، یکی از روش‌های رایج برای بهبود ظاهر و حفظ سلامت و احیای مجدد مو می‌باشد. در این مقاله به مفهوم بوتاکس مو ، تاثیرات بوتاکس مو ، مراقبت بعد از بوتاکس ، مزایا و عوارض آن خواهیم پرداخت.

بوتاکس مو و مواد تشکیل دهنده آن

بوتاکس‌مو به منظور درمان، جوان سازی مو، افزایش مقاومت و بهبود ظاهر مو است. بوتاکس به دو روش انجام می‌شود. روش اول، روش موضعی می‌باشد که برای پر کردن آسیب‌های مو مورد استفاده قرار می‌گیرد، این کار سبب براق‌تر و سالم‌تر شدن موها می‌گردد. روش دیگر بوتاکس مو، تزریق کردن بوتاکس در پوست سر است. هر چند این روش استفاده از بوتاکس توسط سازمان غذا و داروی آمریکا، تایید نشده است. بوتاکس ماده‌ی تهیه شده از سم بوتولینیوم است که در حجم زیاد بسیار خطرناک می‌باشد. پزشکان از مقادیر بسیار کم این ماده برای زیبایی و درمان استفاده می‌کنند. این روش در کاهش تعریق، تنبلی چشم و سر دردهای مزمن  مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تاثیرات بوتاکس مو

در واقع بوتاکس مو، نوعی نرم کننده می‌‎باشد که فیبرهای مو را با فیلرهای کراتین پوشش می‌دهد. این درمان شکستگی یا نازکی مو را ترمیم کرده و ظاهری پرجلا به موها می‌بخشد. زمانی که بوتاکس در زیر پوست سر تزریق می‌شود، میزان عملکرد غدد تعرق کاهش می‌یابد. در نتیجه، این کارموجب  می‌شود که میزان و شدت عرق کردن، در افرادی که دچار این مشکل هستند کاهش یابد. مواد تشکیل‌دهنده‌ی بوتاکس بسته به نوع محصول متفاوت می‌باشد، معمولا تاثیرات بوتاکس مو بین ۲ تا ۴ ماه باقی می‌ماند.

در بوتاکس‌مو از ترکیبات اسیدی ایمن استفاده می‌شود که بدون مواد شیمیایی بوده و در درمان کراتین نیز یافت می‌شوند. از دیگر مزایا این روش نبود پارابن یا فرمالدئید است که از آسیب رسیدن به مو جلوگیری می‌شود. از دیگر مزیا می‌توان به موارد زیر نیز اشاره نمود:

  • بهبود موخوره
  • ترمیم موهای آسیب دیده
  • کاهش وزی مو
  • نرم شدن و براق شدن انواع مو
  • بهبود ساختار مو

روش انجام بوتاکس مو

بوتاکس، به مو تزریق نمی‌شود بلکه به طور مستقیم در رشته‌های مو تاثیر می‌گذارد و سبب نرم شدن تارهای مو می‌شود. این روش در ابتدا با شامپو آغاز شده تا موها تمیز شود و گره‌های آن باز گردد و آماده‌ی نرم کنندگی شود. مرحله‌ی بعد با مالش دادن مواد روی ریشه تا نوک موها، بوتاکس انجام شود. بوتاکس باید روی موهای خیس ۲۰ الی ۹۰ دقیقه باقی بماند. روش‌های انجام متعدد است برخی قبل از خشک کردن موهایتان را با یک اتو داغ، اتو کنند. برخی دیگر محصول را در موهای شما رها می‌کنند تا خودش خشک شده و موها را صاف می کنند که بیشتر به رشته های مو نفوذ کنند. نتایج  بلافاصله پس از خشک شدن موها قابل مشاهده خواهد بود.

مراقبت‌های بعد از بوتاکس مو

برای حفظ بوتاکس مو، باید عادات نادرست نگهداری مو را کنار گذاشت . برای این منظور به روش‌های درست و مراقبت بعد از آن می‌پردازیم.

شستشوی مو

۲ الی ۳ روز پس از انجام بوتاکس مو، باید موها با شامپو شسته شود تا حداکثر مواد بوتاکس جذب شوند، دقیقا همانند زمانی که موها را کراتینه می‌کنید. پس از اولین شستشوی مو بعد از بوتاکس، تقریبا هر ۳ روز یکبار موها شسته شوند. هرچه موها کمتر شسته شوند تداوم آن نیز بیشتر خواهد بود.

شامپوی مناسب

بعد از بوتاکس مو از شامپوهای قبلی خود استفاده نکنید؛ زیرا شامپوی بعد از بوتاکس‌ باید بدون سولفات و مواد شیمیایی باشد. از خرید محصولاتی که با سدیم کلراید و سولفات فرمولاسیون شده‌اند جدا خودداری نمایید. این موضوع در خرید مرطوب کننده‌ها و کاندیشنرها هم باید رعایت شود. به همین دلیل توصیه می‌شود که از یک کاندیشنر مناسب مو‌های بوتاکس شده استفاده شود. محصولاتی مانند روغن آرگان، نارگیل برای مراقبت از مو‌ها مناسب می‌باشند، برای مراقبت از آن باید توجه داشت که هیچ یک از مواد شیمیایی گفته در شامپو‌ها موجود نباشند.

 عوارض بوتاکس مو

نظر بیشتر متخصصین مد این است که از این درمان ها  بیش از سه تا چهار بار در سال استفاده نشود، زیرا  نازک شدن و شکنندگی مو رخ می‌دهد. همچنین ممکن است بسیار گران قیمت باشند و درمان هم کارساز نباشد. تزریق بوتاکس به پوست سر ممکن است یک راه حل کوتاه مدت برای چرب کردن مو باشد. بدن بوتاکس را به داخل خود جذب می کند، یعنی ممکن است شخص در حدود ۲ تا ۳ ماه پس از تزریق بوتاکس اولیه، کم تر اثر خود را ببیند. در صورت تماس مواد با پوست سر ممکن است مو را چرب کند. یکی دیگر از عوارض بوتاکس مو این است که اگر  مواد با پوست‌سر تماس پیدا کند ممکن است سبب چرب شدن مو شود. اگر شخصی حساسیت پوستی داشته باشد ممکن است سبب ایجاد آلرژی شود.

 

 

شما عزیزان می توانید جهت استعلام قیمت اجاره دستگاه هایفوتراپی ،مشاوره و کسب هر گونه اطلاعات با شماره تلفن ۰۹۹۰۵۶۲۷۸۶۲ تماس بگیرید.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *